Żakiet do granatowej sukienki i nie tylko:)
Uszyty z tkaniny podobnej do tkaniny "merino". Ta sama co granatowa sukienka, post wcześniej.
W burdzie dłuższy żakiet uszyty z materiału a krótszy ze skóry. Moja zmiana w żakiecie, to dodane kieszenie mimo krótkiej jego długości oraz zwężenie klap i skrócenie szpica klapy na zwykły.
Krój z burdy 12/2001r. - model 117.
Szycie innego żakietu 1-szej cz. tutaj i 2-giej tutaj.
Ponieważ sprawdzałam krój, to do miary wszyłam podszewkę.
Spodnia strona kołnierza, węższa ok. 2-3 mm. aby po wszyciu ładnie nam się wywinął i ułożył
na żakiecie. Kołnierz wszywamy od punktu, poprzez podkrój szyi przodu i tyłu do drugiego punktu.
Zszyć klapy na przodzie żakietu do środkowego punktu w górze klapy. Przyszyć kołnierz od strony żakietu i od strony podszewki. Szwy rozprasować. Od punktu wewnętrzne szwy chowamy do środka
a zewnętrze szwy, łączymy razem ze sobą i przeszywamy razem blisko linii przyszycia kołnierza.
Pokazują to strzałki na ostatnim zdjęciu. W ten sposób kołnierz, nam się nie otwiera w czasie noszenia żakietu.
Wszyty rękaw wzmacniam paskiem podszewki, skrojonej po skosie - na tylnej, środkowej jego części. Wzmacnia przed rozciągnięciem żakietu na plecach. Przyfastrygowana włóknina na główce rękawa. Wygładza główkę i nie odbijają się szwy z wszycia rękawa z prawej strony żakietu.
Model żakietu z burdy. Zaznaczenie dziurki (rysujemy jedną linie) oraz zaznaczenie punktu przyszycia guzika. Składam żakiet prawą stroną do prawej, równo oba brzegi przodu i wbijam szpilkę na środek wyszytej dziurki. Zaznaczyć mydełkiem w środku żakietu. Przyszyć guziki.
Wyżej podałam linki do dwóch części, bardziej szczegółowego szycia żakietu. Podaję wam też link do szycia płaszcza, tutaj ale przez Beatę Kliszewską-Adamiak. Może ten szczegółowy sposób szycia bardziej wam będzie pasował. Żakiet czy płaszcz - szycie kołnierza czy kieszeni jest podobny, tylko różnica w grubości materiałów.
Pozdrawiam odwiedzających bloga i życzę powodzenia w szyciu :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz