piątek, 30 listopada 2012

Nie o szyciu.

Taki  miż -  maż.
Ponieważ odpoczywam od szycia, chcę pokazać tutaj  dwie książki w które zaopatrzyła się córka, a mi się spodobały -  uważam je za ciekawe. Rady jak się ubrać, aby dobrze wyglądać, co z czym zestawić, taka wielka siódemka jak nazywają ją paryskie elegantki - trochę humoru i ciekawe miejsca w Paryżu przekazane przez Francuską modelkę Ines de la Fressange w książce "Paryski szyk ".  Obecnie wydana  w  październiku  po polsku.  Druga to " Klasyczna setka " bestseller new york Timesa. Czyli co powinna mieć w szafie kobieta z klasą. Takie informacje jak, co zestawiać od ubrań, buty, po walizkę.
Może komuś przypadną do gustu lub pomogą uporządkować swoją garderobę na nowo wedle niektórych rad przekazanych w nich. Miesięcznik  Claudia także o niej wspominała we wrześniowym numerze.
Ale najpierw trzeba je kupić, a może ktoś Wam je sprezentuje pod choinkę.
Oto pierwsza książka - " Paryski szyk "- podręcznik stylu.sobota, 24 listopada 2012

Kurtka na niewielkie mrozy.

Spełnia swoje zadanie.

Druga kurtka z burdy, którą uszyłam wcześniej -  tylko z innymi kieszeniami. Te właśnie kieszenie chciałam tutaj zaprezentować dla tych, którzy mają ochotę uszyć jeszcze teraz  kurtkę, a szukają opisu tych kieszeni.  Zmniejszyłam  w niej  trochę kołnierz z klapami. Nie szyłam futrzanego kołnierza.
Ocieplona, ale tylko częściowo, gdyż  normalną  grubość włókniny rozdzieliłam na pół.  Dopiero wtedy przyszyłam do podszewki. Jest wygodna i najczęściej noszona przeze mnie o tej porze roku.
Krój  kurtki  pochodzi  z burdy  11/2006 - model 109.niedziela, 4 listopada 2012

Jesienna kurtka.

Jesień i pierwszy śnieg w tle.

Przedstawię wam  swoją kurtkę, którą uszyłam z burdy. Taka na pierwsze jesienne chłody. Zmieniłam w niej tylko stójkę, którą zwęziłam. Stanowczo nie pasuje do mojej szyi. Oraz nie szyłam kaptura i odszyć futrzanych na rękawach. Nauczyłam się nosić w chłodniejsze dni czapkę. Choć wiadomo niszczy wręcz fryzurę, którą tworzymy z mozołem. W te  pełne mgieł pogody i deszczu dni, trudno nam ładnie wyglądać przez cały dzień. Ale jakoś sobie z tym radzimy, każda ma swój sposób na to.
Tym razem nie będzie szczegółów szycia, gdyż jeszcze wtedy wogule nie myślałam o prowadzeniu bloga. Ale dodatkowo  postanowiłam  poszukać materiału w swoich zbiorach  na temat -  szycia kieszeni z zamkiem. Taka mała pomoc techniczna w obrazie.
Jak wiecie moja technika robienia zdjęć jest jeszcze daleka ideału, ale choć trochę powinno być zrozumiałe wizualnie. Dla mnie takie rysunki choćby w burdzie dużo pomagają. Ja postanowiłam pokazać zdjęcia
 z segregatorów, które zbierała córka dawno temu. Są to " Sekrety dobrego szycia " do których czasami wracam. Jest tam wiele pomocnych zagadnień z szycia odzieży.
Krój kurtki pochodzi z burdy 10/2007r. - model 116 B.